Лабораторная работа: Розвиток пам’яті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку
Название: Розвиток пам’яті, мислення, уваги у дітей дошкільного віку Раздел: Рефераты по педагогике Тип: лабораторная работа |
Розвиток мови Тема : Знайомство з приміщеннями дитячого садку, їх призначенням і назвами Д/г: «Що робили не скажемо…» Мета : Ознайомити дітей з приміщеннями дитячого садку, провести екскурсію і розповісти дітям про призначення кімнат (клас, ігрова, їдальня, музичний зал, кабінет логопеда…). Розповісти дітям, як потрібно вести себе у дитячому садку. Корегувати пам’ять, мислення, увагу, поведінку та дрібну моторику. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потрібні для спілкування, вчити висловлювати свої думки. Виховувати любов до дитячого садку, правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість. Інд. робота: Сашко Р., Ілля А., Оля М, Микита Д., Тарас П., Сашко Х. Хід заняття. І. Нервово-психологічна підготовка. ІІ. Організаційна частина. -логопедична хвилинка .(Казочка про язик) -пальчикова гімнастика .(Капуста) ІІІ. Головна частина. 1. Вступне слово вчителя про дитячий садок і як потрібно себе тут поводити. 2. Екскурсія по приміщенням дитячого садку і розповідь педагога про їх призначення. (у спальні-спимо, в ігровій-граемо, у їдальні-їмо, у класі-вчимось…) 3. Вивчити віршик: Мы приходим в детский сад- Там игрушки стоят. Паровоз, пароход дожидаются ребят. 4.Фіз.- хвилинка. 5. Демонстрація малюнків з зображенням садових приміщень. Діти повинні сказати як називається ця кімната і що в ній роблять діти. 6. Д/г.»Що робили не скажемо…». - діти за допомогою вчителя імітують як вони: сплять, їдять, співають, сидять на занятті, а один учень відгадує, що показують діти і в якій кімнаті вони знаходяться. 5. Заключна частина. - підсумкові запитання. - Дидактично - конструктивна гра: Побудувати дитячий садок з будівельного матеріалу.(кубиків, цеглинок). Фему Тема : Знайомствоз геометричними фігурами і кольором. Співвідношення за кольором і формою. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.» Мета: Вчити дітей об еднувати тотожні множини за кольором, формою предметів і співвідно сити предмети за формою, кольором. Знайомити дітей з геометричними фігурами і вчити знаходити схожі. Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість. Індивідуальна робота: Хід заняття. І. Нервово-психологічна підготовка. ІІ. Організаційна частина. - логопедична хвилинка .»Казочка про язичок.» - пальчикова гімнастика .»Капуста.» ІІІ. Головна частина. 1 . знайомство дітей з геометричними фігурами коло, квадрат. 2. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.» - вчитель показує дітям геометричну ф. і просить показати таку ж та назвати її. - знайомство дітей з кольором: червоний, зелений. 3. Д/г: «Знайди таку ж фігуру.» - Завдання ускладнюється: групуємо предмети за двома ознаками: червоне коло, зелений квадрат. Фізхвилинка. - Закріплення матеріалу: співвідношення і групування предметів за різними ознаками. 4. Заключна частина. - підведення підсумків заняття. - оцінювання. Д/г : «Підбери за формою.» Д/г : «Підбери за кольором.» 19.09.07. Розвиток мови Тема: Іграшки. Д/г: «Впізнай іграшку на дотик». Мета: Розглянути декілька іграшок, з’ясувати з чого вони зроблені (дерев’яні, гумові, хутряні та ін.) Визначити зовнішній вигляд іграшки: форму (кругла, квадратна, прямокутна, овальна), колір, якість (м’яка, тверда, гладка), провести бесіду що іграшки треба берегти. Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Збагачувати словник новими словами. Активізувати мову і мовну активність. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Виховувати правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість. Індивідуальна робота: Хід заняття. І. Нервово-психологічна підготовка. ІІ. Організаційна частина. - логопедична хвилинка .»Казочка про язичок.» - пальчикова гімнастика .»Паучина» ІІІ. Головна частина. 1. Читати вірші А. Барто, будь-який вивчити напам’ять. Уронили мишку на пол Оторвали мишке лапу Все равно его не брошу Потому что он хороший 2. Загадки: Его бьют, а он не плачет, Упадет – поскачет. (Мяч) Пляшет крошка, а всего Одна ножка. (Юла) 3. Д/г: «Впізнай іграшку на дотик» Дитині пропонують заплющити очі, дослідити іграшку на дотик і назвати її. 4.Фізхвилинка. - «На галявині…» 5. Складати опис іграшки за схемою: - Що це? - Який її зовнішній вигляд(Розмір, колір, форма) - З чого вона зроблена? - Як з нею можна гратися? IV . Заключна частина. - Підсумкові запитання. - Завдання у зошитах: розмалювати іграшки. Фему Тема: Порівняння предметів за розміром. Співвідношення предметів: більше, менше, однаково Д/г: « Чого більше, чого менше?» Мета: Дати поняття дітям більше, менше, порівну. Вчити співвідносити предмети за формою і кольором. Тренувати у порівнюванні множин. Формувати у дітей елементарні математичні уявлення. Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, спостережливість і самостійність. Збагачувати активний словник новими словами і вчити користуватися ними в повсякденному житті. Виховувати посидючість, спостережливість, уважність, зацікавленість пізнавальною діяльністю. Обладнання: набір геометричних фігур різного кольору і розміру. Індивідуальна робота: Хід заняття. 1.Нервово – психологічна підготовка. 2.Організаційна частина. - логопедична хвилинка .» Казочка про язичок.» - пальчикова гімнастика .» Капуста.» 3. Головна частина. - знайомити дітей з такими поняттями як: більше, менше, однаково. Формувати з різних предметів множини і постійно ставити запитання: Де більше? Де менше? Д/г: « Чого більше, чого менше?» - практичне завдання – більше, менше, однаково Закріплювати з дітьми матеріал. Роздати дітям круги жовті і червоні. Учні повинні повторювати за партами те, що вчитель робить на дошці. Розділити круги жовті від червоних, потім порівнювати множини, Яких більше? Яких менше? Фізхвилинка. - Тренувати дітей порівнювати предмети - За розміром. Групувати великі і маленькі. Д/г:» Знайди великий, знайди маленький?» Д/г:» Покажи червоний квадрат?», «жовтий круг?» 4. Заключна частина. - підведення підсумків заняття. - підсумкові запитання. Конструювання Тема: Робота з паличками: «Доріжка». Д/г: « Покажи такого ж кольору». Д/г: « Прищепки». Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх. Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість. Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця. Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру. Індивідуальна робота: Хід заняття. 1. Нервово – психологічна підготовка. 2. Організаційна частина. - логопедична хвилинка « Казочка про язичок». - пальчикова гімнастика «Капуста». 3. Головна частина. Д/г: « Покажи такого ж кольору». - діти називають кольори одержаних геометричних фігур та обирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ). - виконання дефектологом зразка «доріжки» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним. - виконання завдання «доріжка» дітьми. - вчитель допомагає тим дітям які відчувають труднощі у виконанні завдання. Фізхвилинка. - діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур. 4. Заключна частина. Д/г: « Прищепки». - діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура. - підведення підсумків заняття. 24 .09.0 7 . Розвиток мови Тема: Овочі. Вчити з дітьми назви овочів, та вчитися впізнавати їх на малюнках. Д/г: «Великий – маленький.» Д/г: «Впізнай на смак.» Мета: Вчити дітей впізнавати і називати овочі. Звернути увагу дітей на признаки овочів такі як колір, смак, форма. Розповісти дітям де і як ростуть овочі, та що з них готують. Вчити впізнавати їх за описом. Тренувати дітей називати одним словом, овочі, декілька предметів. Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику та зв’язну мову. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Здійснювати корекцію недоліків мови. Ставити дітей в умови потреби спілкування, вчити висловлювати свої думки. Виховувати і прищеплювати інтерес до навчання, зацікавленість до предмета. Правильну поведінку на занятті, терпіння, посидючість, дисциплінованість. Індивідуальна робота: Хід заняття. 1. Нервово-психологічна підготовка . 2. Організаційна частина. -логопедична хвилинка.» Казочка про язичок.» -пальчикова гімнастика .» Капуста.» 3.Головна частина. -Вступне слово вчителя: демонстрація малюнків та муляжів зображаючих овочі. Казати їх назву, змальовувати зовнішній вигляд (колір, форма, смак.). Д/г: «Защіпки» -Закріплювати з дітьми тему, показувати малюнки і ставити запитання: Що це? Де росте? Яке на смак?.... Д/г: «Вгадай на смак.» Фізхвилинка. -Діти обводять шаблони з овочами і замальовують їх потрібним кольором. Вчити дітей слововідтворенню за допомогою зменшувально-пестливих суфіксів. Наприклад: Картопля – картопелька, морква – морквочка... Д/г: « Назви ласкаво.» 4. Заключна частина. - підведення підсумків заняття. - закріплення матеріалу. - оцінювання. Фему Тема: Поняття 1 – багато. Геометричні фігури.Співвідношення за формою і кольором. Д/г: « Збери за ознаками.» Мета: Знайомити дітей з поняттям 1 – багато. Вчити відповідати на запитання:»Скільки?» Повторювати геометричні фігури і їх назви. Тренувати дітей у вмінні співвідносити геометричні фігури за формою і кольором. Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику, кмітливість і спостережливість. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами і вчити використовувати їх у власній мові. Виховувати інтерес і зацікавленість до предмета, прививати посидючість, охайність і терпіння. Обладнання: лічильні палички, іграшки, геометричні фігури різного кольору. Індивідуальна робота: Хід заняття. 1. Нервово – психологічна підготовка. 2. Організаційна частина. - логопедична хвилинка: «Тягнути губи…» - пальчикова гімнастика: «На галявині…» 3. Головна частина. - вчитель знайомить дітей з поняттям 1 – багато за допомогою іграшок і лічильних паличок. ( Діти за партами повторюють те, що вчитель робить на дошці.) Д/г: « Покажи 1 гриб (їжака, ляльку, літак…)» - діти виконують завдання по черзі. Фізхвилинка. - повторювати з дітьми геометричні фігури і їх назви. ( Вчитель демонструє геометричну фігуру, діти повинні показати таку ж і сказати як вона називається.). - закріплювати назви кольорів і геометричних фігур, спочатку промовляючи, а потім на д/г. Д/г: » Збери за ознаками». 3. Заключна частина. - підведення підсумків заняття. - підсумкові запитання. - оцінювання. Розвиток мови Тема: Родина. Сім’я. Бесіда «Моя родина». Д/г: «Дзеркальце». Мета: Вчити дітей називати правильно своє ім’я та прізвище, знати членів своєї родини, вміти називати їх по імені, та знати ким вони приходяться їм ( мати, тато, бабуся, дідусь, сестра, брат). Вчити дітей, на малюнку родини, розуміти де мама, тато, і т.п. Корегувати мислення, увагу, пам’ять, зв’язну мову, спостережливість і самостійність. Здійснювати корекцію недоліків мови. Збагачувати активний і пасивний словник новими словами. Ставити дітей в умови потреби спілкування. Спонукати до повних відповідей і адекватних запитань. Прививати зацікавленість до пізнавальної діяльності і до предмета. Виховувати правильну поведінку на занятті, посидючість дисциплінованість і охайність. Обладнання: малюнки з зображенням сім’ї, сімейні фото. Індивідуальна робота: Хід заняття. 1. Нервово – психологічна підготовка. 2. Організаційна частина. - логопедична хвилинка « Казочка про язичок». - пальчикова гімнастика « Сонечко сяє.» Сонечко сяє сопілочка грає Річка тече човник пливе Правим віслом загрібаєм Лівим віслом загрібаєм А тепер двома руками Повернулися до мами 3. Головна частина. - вступне слово вчителя про ім’я. Потім діти називають своє ім’я та прізвище, як що дитина вагається, вчитель допомагає. -Д/г: « Дзеркальце». - розглядаємо фотокартки родини: Хто на фото зображений? (Вчити дитину називати склад сім’ї, імена братів, сестер, батьків) Завдання виконує кожна дитина. Вчити дітей відповідати на запитання: Як звуть твоїх батьків? Сестер? Бабусю і дідуся? Чим займається твоя мама? Батько? (опис трудових дій). Фізхвилинка. - Розглядання сюжетних малюнків: «Моя родина». Вчити дітей описувати малюнок, на якому зображена родина. 4. Заключна частина. Опис і розповідь дитини про родину. Називати імена близьких родичів, чим вони займаються. Конструювання Тема: Робота з паличками: «Паркан». Д/г: « Покажи такого ж кольору». Д/г: « Квітка семицвітка». Мета: Розвивати здібності дитини до конструювання. Вчити вибирати деталі з урахуванням їх розміру і кольору, конструктивних властивостей, вибирати вузькі прямокутники та вчити горизонтально розташовувати елементи цільно, та на відстані одна від одної. Вчити використовувати набуті навички для розгортання або продовження в сюжетно – рольових іграх. Корегувати пам’ять, мислення, увагу, дрібну моторику рук, уважність та посидючість. Виховувати зацікавленість предметом, правильну поведінку на занятті, вміння доводити почату справу до кінця. Обладнання: Вузькі і широкі прямокутники різного розміру. Індивідуальна робота: Хід заняття. 1. Нервово – психологічна підготовка. 2. Організаційна частина. - логопедична хвилинка « Казочка про язичок». - пальчикова гімнастика «Капуста». 3. Головна частина. Д/г: « Покажи такого ж кольору». - діти називають кольори одержаних геометричних фігур та отбирають тільки червоні, а інші відкладають у бік. ( гра повторюється з іншим кольором ). - виконання дефектологом зразка «паркана» вчитель послідовно ставить прямокутники рівняє їх один за одним. - виконання завдання «паркан» дітьми. - вчитель допомагає тим дітям, які відчувають труднощі у виконанні завдання. Фізхвилинка. - діти обговорюють свої дії та повторюють назви використаних геометр. Фігур. 4. Заключна частина. Д/г: « Квітка семицвітка». - діти повинні прищипнути прищепки на геометричні фігури того ж кольору що й фігура. - підведення підсумків заняття. |