Лабораторная работа: Виховні заняття з дітьми шкільного віку
Название: Виховні заняття з дітьми шкільного віку Раздел: Рефераты по педагогике Тип: лабораторная работа | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Міністерство освіти і науки Київський педагогічний колледж Київського університету імені Бориса Грінченка Виховне заняття на тему: «Калейдоскоп» Студентки ІІІ курсу Групи ПОмс5-08-4.Од Скоробагатько Ганни Методист: Бойко О.В. Київ-2010 Тема заняття: Калейдоскоп. Мета:підтримувати прагнення учнів демонструвати свої знання та вміння.Розвивати вміння зв’язно висловлюватись,вміння працювати в колективі.Розвивати уяву,увагу,спостережливість,швидкість думки. Виховувати конкурентоспроможну особистість.Закріплювати вміння розв’язувати ребуси,загадки,кросворди,анаграми. Вид заняття:вікторина. Обладнання:малюнки-ребуси,кросворд. Хід заняття 1.Орг.момент. - Доброго дня діти! Зробіть порядок на партах. Ви мабуть помітили,у нас сьогодні гості,тож поверніться до них і давайте привітаємось. 2.Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, мети заняття. Отже починаємо. Сьогодні ми з вами пограємо у вікторину під назвою «Калейдоскоп». Діти, а хто з вас знає що таке,калейдоскоп,вікторина?Хто з нас не тримав у руках цю іграшку,в захопленні спостерігаючи,як змінюються,в ній форми і кольори. На нашій вікторині теж будуть змінюватись кольори,кольори-завдання. Ми з вами поділимось на 2 команди: 1. Ерудит. 2. Вундеркінд. Та будемо вирішувати різні завдання, вирішувати кросворди, відгадувати загадки за які будемо отримувати кольорові папірці. В кінці ми їх порахуємо та визначимо команду переможця. 3.Робота над темою. 1. - Словесне завдання. Ми почнемо зі слів видатних письменників,як вони говорили про мову. Т.Шевченко сказав: «Ну,що здавалося б, слова - Слова та голос - більш нічого А серце б’ється,ожива,як їх почує …» -Як ви розумієте цей вислів? О.Гончар так: «Мова – це не просто засіб спілкування,а щось більш значуще.Мова - це всі глибинні пласти духовного життя народу,це ще й музика мелодика,фарби буття.» -А цей? -З цього завдання ми побачимо наскільки багатий ваш словниковий запас. -Я вам роздаю папірці на яких написано склад «ва»,вам потрібно скласти якнайбільше іменників з цим складом. Наприклад:ва га,слава. За кожне слово папірець. Завдання 2 - кросворд «слова-антоніми» Діти, а хто знає,що таке кросворд? Кросворд одна з найпоширеніших у світі ігр зі слів.В Україні він вперше з’явився в журналі «Вогник»в1929році.
1.Сумно-(весело) 2.Грубо-(ніжно) 3.Прямо - (криво) 4.Голосно-(тихо) 5.Важко-(легко) 6.Косо-(рівно) 7.Брудно-(чисто) 8. Негарний - (гарний) 9. Міцно - (слабо) Завдання 3 - «Загадки» А ви знаєте що таке загадки?’ Загадки з’явилися дуже давно, вони зазвичай були пов’язані з звичаями та обрядами. Загадка - це зображення якоїсь істоти, шляхом несподіваного зближення її з предметом, або іншим явищем. Наступне завдання дасть нам змогу повернутися до своїх ще зовсім юних літ, коли кожен з вас любив загадки. 1. З гілки – на стежинку, З трави на билинку Стрибає пружинка Зелена спинка (коник) 2. Багато майстрів побудували хату без кутів (мурашник)p> На літо одягається, а восени скидає (каштан) 4. Хто більше за всіх кричить, а менше за всіх робить (півень) 5. Живе без тепла, Говорить, без язика, Ніхто його не бачить, а всі чують (Луна) 6. Не скляний він, не з металлу, а прислухайся дзвенить, Риє землю, він проталу І в далеку даль біжить (струмок) 7. Два брати рідні, одного всі бачать, але не чують, другого, всі чують, але не бачать (грім і блискавка) Завдання 4 - Ребуси А ви знаете що таке ребуси? 1.7 Я 2.100ляр 3.акзак(24351) 4.мова 5.їжак 6.радіо…7голова 8.цибуля. Завдання 5 Поміняйте в цих словах літери, так щоб утворилось нове слово. Наприклад: Руки-кури. Осел-село Лісок-сокіл Літо-тіло Шкода-дошка Підсумок Отже наша вікторина, підійшла до кінця, давайте ж порахуемо ваші папірці і визначимо команду переможця. Молодці діти ви всі сьогодні добре працювали, тому подарунки отримають всі. Нагородження. |