Реферат: Конспект відкритого уроку із зарубіжної літератури у 5 класі
Название: Конспект відкритого уроку із зарубіжної літератури у 5 класі Раздел: Рефераты по астрономии Тип: реферат |
Педагогіка «Конспектвідкритого уроку із зарубіжної літератури у 5 класі» Тема: Оскар Уайльд. Казка “Хлопчик-зірка”. Безмежна велич людської краси. Любов до матері – одна з визначальних цінностей життя. Мета: Завершити роботу над визначенням головної думки та характеристики головного героя казки О.Уайльди; розвивати вміння характеризувати персонаж, узагальнювати прочитане, роботи висновки; виховувати любов до матері як визначеної цінності життя, як основи духовної краси людини. Обладнання: 1. учнівські малюнки – ілюстрації; 2. квіти – листівки для мам; 3. опорна схема; 4. Пісня “Сину, сину...”. Тип уроку: поглибленої роботи над твором. Епіграф: Любов, як сонце світу, відкриває Безмежну велич людської краси В.СимоненкоПроти, Боже, прости, мамо, Коли що було не так, Хоч покаятись – це мало, Та усе ж це добрий знак. Роман Кузенко Хід урокуІ. Актуалізація опорних знань. - Діти, ви любите казки? – Тож розпочинаємо свою казку: Не за синіми морями, не за високими горами, а Уторопах на горбочку стоїть школа. А у тій школі є п’ятий кас, де навчаються гарні хлопчики й дівчатка. Чорняві, біляві, русяві, високі, низенькі, повненькі і не дуже. Якось до їхнього класу завітала кореспондент журналу “Слово про казку”. Їй захотілося взяти інтерв’ю у дітей з метою виявлення інтересу до казок та їх знань. 1. Кореспондент: - Добрий день, шановні п’ятикласники, шановна вчителько та гості уроку. Як вам уже повідомили, я – кореспондент Біленчук Мар’яна. Мені цікаво дізнатися, яку казку ви вивчаєте зараз на уроці? - Хто автор казки “Хлопчик-зірка”? - Що найбільше цінував у житті О.Уайльд і чого він цурався? - А чому казка розпочинається описом зими? - Що знайшли лісоруби в лісі? - Чому лісоруб вирішив взяти собі знайдену дитину? - Як ставилися у сім’ї лісоруба до Хлопчика-зірки? - Чим він відрізнявся від інших дітей лісоруба? - Яким зовні був Хлопчик-зірка, з чим порівнює його автор? - А яким було серце у Хлопчика-зірки? - Так, у Хлопчика-зірки було кам’яне серце. Як ви розумієте вислів “кам’яне серце”? - Я задоволена вашими відповідями. Дякую вам. Бачу, вам справді сподобалась казка. Я бажаю, щоб у вас ніколи серце не ставало “кам’яним”. 2. Вчитель: Яким красивим зовні був герой казки. З якими квітами порівнює його автор? ОС квітка кам’яне серце краса жорстокість ніжність гордість милосердя себелюбство любов грубість добро зневага ненависть зло - Що символізує квітка? Що несе “кам’яне серце”? - Чи можна вважати красивою людину, зовнішність якої прекрасна, а вчинки ганебні? ІІ. Сприйняття нового матеріалу. Робота над твором. Оголошення теми, мети уроку. 1.Сьогодні на уроці ми повинні дізнатися, у чому ж велич людської краси, визначити її найголовнішу цінність – любов до матері. (Запис теми уроку, епіграфа) - Діти, а від чого залежить духовна краса людини? (від її вчинків) - Який найгірший поступок вчинив Хлопчик-зірка? Який найважчий гріх? 1. Знайдіть у тексті і зачитайте. (Звучить пісня “Сину, сину, ангел мій”) - Як був покараний Хлопчик-зірка? - Що вирішив зробити герой. Чому? 2. Передайте від імені героя, як до нього ставилися звірі у лісі. “Естафета” - передай право голосу іншим. · коноплянка; · білочка; · кріт 3. Напишіть лист-пораду Хлопчику-зірці, вильне її у цей великий конверт. 4. Хто першим допоміг Хлопчику-зірці у важкий час. Чому? 5. Коли і чому краса повернулася до героя? (Найвищий прояв любові – думати про інших) 6. Коли Хлопчик-зірка відчув себе щасливим? Зачитайте в ролях уривок казки про зустрів Хлопчика-зірки з матір’ю. (Звучить пісня) 7. Намалюйте “кольорову стежину” героя до краси, до щастя. Передайте поступки героя кольорами. Чи змінився герой казки?
ІІІ. Підсумок. 1. У чому ж найбільша цінність людського життя? Що робить людину по-справжньому красивою? Як ви розумієте епіграф уроку? 2. Букет любові складаємо до матусиних ніг. Напишіть у середині квіточки найщиріші, найніжніші слова для своєї мами. Квіточку поставте у корзину. Діти пишуть. Вчитель 3. Любов до матері – одна визначальних, найголовніших окрас людини. Вона возвеличує людей. 4. Вірш читає Біленчук Мар’яна Поклін матеріВстаньте! Встаньте на коліна, Рідну матір попросіть, Лиш одна вона єдина Допоможе і навчить. Бог і матір на цім світі Справедливий нам суддя. Бог і мат і р– це суцвіття, Бо святішого нема. Рідна мати нас з дитинства На добро благословить Рука ніжна материнська Нагодує і приспить Отож, Богу помолімося, За здоров’я матерів І у пояс поклонімося За сердечність їх дарів Прости, Боже, прости, мамо, Коли що було не тік, Хоч покаятись – це мало, Та усе це добрий знак. Встаньте! Встаньте на коліна. Свою гордість ви зломіть. - Давайте всі разом помолимось за наших мам. Дитяча молитва – то їх любов. (учні читають молитву) - Діти, хай зігріває вас материнська ласка і любов. Бережіть своїх матерів, цілуйте їхні руки, говоріть їм ніжні і ласкаві слова. Мама, матусенька…. Ось і закінчилася наша казка. Чого ж навчила вона вас? І V . Домашнє завдання: записати у зошиті головну думку казки; підібрати 3-4 прислів’я, які відображають думку казки. |