Легенда про заснування Києва

План-конспект уроку з англійської мови для учнів 7-х класів

УРОК 108

Тема: Дві столиці: Лондон та Київ

Підтема: Легенда про заснування Києва.

Мета: Повторити й активізувати лексику теми. Ознайомити учнів з новими Л0. Повторити граматичний матеріал: часи та стани дієслів. Ознайомити учнів з легендою про заснування столиці України. Формувати навички монологічного мовлення. Практикувати учнів в аудіюванні. Виховувати інтерес до історичної спадщини свого народу.

Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для самостійної роботи (Н01), (Н02), для роботи у групах (Н03).

ХІД УРОКУ

ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

1. Привітання.

Т: Good morning, pupils. It's so nice to see you. Ps: Good morning, teacher. It's nice to see you, T: How are you today? Ps: We are very well, thank you.

Aim 2. Повідомлення теми та мети уроку.

Т: Today we'll speak about the capital of our country. During our lesson you'll read the legend about the foundation of Kyiv.

Check on Homework 3. Перевірка домашнього завдання.

  1. РЗ, впр. 1 (с. 91). Учні ланцюжком читають доповнені речення вправи.
  2. РЗ, впр. 2 (с. 91), Учні ланцюжком читають речення вправи, погоджуючись або не погоджуючись із ними.
  3. РЗ, впр. З (с. 91). Учні ланцюжком читають речення вправи та відповіді до них.

Warming up 4. Уведення в іншомовну атмосферу.

Гра «Broken Sentences».

Учні отримують набори карток (HO) і самостійно складають речення з трьох частин. Той, хто пёршим впорався із завданням, читає їх уголос. Т: Make up sentences.

They settled

at the bank

of the river.

She has studied

the history of Ukraine

for five years.

We went

to the Historical Museum

last week.

You have been staying

at this hotel

for a week now.

They read

about the history

of London.

She made

some sandwiches

for breakfast.

We'll travel

by plane

next time.

The museum

is open

every day.

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Listening 1. Аудіювання. Впр. 1а (с. 202).

Учитель пропонує учням самостійно прочитати завдання вправи. Потім він читає діалог, учні уважно слухають і визначають, який малюнок, поданий у вправі, йому відповідає. По закінченні роботи один з учнів відповідає вголос. Учитель разом із класом контролює правильність відповіді.

Reading 2. Подання тексту для читання. Впр. 2 (с. 202).

1) Pre-Reading Activity. Етап підготовки до читання.

а) Впр. 1b (с. 202). Учні в групах по троє по черзі ставлять запитання один одному, спираючись на поданий зразок. Час роботи — 2—3 хвилини. По закінченні підготовки три-чотири групи інсценують утворені діалоги перед класом.

б) Бесіда з учнями. Т: Do you know the legend about the foundation of Kyiv? Who are Kyi, Shchek, Khoryv and Lybid? Why is there a monument to them in Kyiv?
Учні ланцюжком відповідають на запитання вчителя.

в) Ознайомлення з новими ЛО. Один з учнів уголос читає виділені в тексті слова та словосполучення і перекладає їх рідною мовою. Учитель пояснює їх значення у разі необхідності.

2) Reading. Етап читання. Учні самостійно читають текст і підбирають назви до його частин. По закінченні роботи вони ланцюжком читають текст уголос по 2—3 речення і повідомляють підібрані заголовки.

3) Post-Reading Activity. Етап перевірки розуміння змісту тексту.

а) Впр. З (с. 203). Учні ланцюжком уголос читають речення вправи і визначають, чи відповідають вони змісту тексту, та виправляють помилки (у разі необхідності).

б) Впр. 4 (с. 204). Учні ланцюжком читають речення вправи, доповнюючи їх.

в) Робота з картками. Учні отримують картки (Н02) і самостійно складають запитання з поданих слів. По закінченні роботи вони ланцюжком читають запитання і відповідають на них. Учитель контролює правильність граматичної будови речень.

Make up questions and answer them.

1) ancient/How/live/days/people/those/did/in?

2) the/family/were/members/Who/Prince's/the/of?

3) eldest/good/What/at/brother/the/was?

4) other/for/known/What/brothers/were?

5) at/was/Lybid/What/talented?

6) they/for/building/How/the/city/place/did/a/choose?

7)name/the/did/the/Why/Kyiv/get/city?

г) Переказ тексту. Впр. 6 (с. 204). Учні ланцюжком переказують текст по 2—3 речення, спираючись на запитання (Н02). Потім троє-четверо учнів самостійно по черзі переказують текст повністю.

Grammar Practice 3. Відпрацювання граматичного матеріалу: часи і стани дієслів.

Гра «Complete the Sentences».

Учитель розкладає на столі два набори карток (Н03) текстом донизу. Клас розподіляється на дві команди, члени яких ланцюжком підходять до столу, беруть одну з карток і записують на дошці подане речення, вживаючи дієслово в дужках у пасивному чи активному стані теперішнього чи минулого часу. За кожне правильне речення надається один бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів. Т: Put the verbs in brackets in the correct tense form and voice. HO,:

This story

(to tell) to me by my Granny many years ago.

The capital of our every year.

country

(to attend) by thousands of tourists

Ancient people

(to settle) on the banks of the rivers.

My sister

(to like) listening to legends.

When

this city (to found)?

How choose)?

the place for the settlement (to

What

the ancient people (to produce)?

Why

the brothers (to build) the church here?

She often

(notice) mistakes in the texts.

He still

(to make) nice pots.

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1, Домашнє завдання.

РЗ, впр. 1, 2 (с. 92), письмово.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.

Бесіда з учнями.

Т: Today you learned a lot about the history of the foundation of our capital. Do you

know any other legends about Kyiv? Do you know any legends about your native city/

town/village? Can you tell them?

Учні ланцюжком відповідають на запитання вчителя.

Легенда про заснування Києва