Ресторани швидкого харчування. План-конспект уроку з англійської мови

План-конспект уроку з англійської мови для учнів 7-х класів

УРОК 45

Тема: Їжа

Підтема: Ресторани швидкого харчування.

Мета: Повторити й закріпити лексику теми.

Навчати учнів логічно будувати свої повідомлення.. Формувати навички діалогічного та монологічного мовлення. Удосконалювати техніку читання. Практикувати учнів у письмі.

Виховувати вміння приймати рішення і відповідати за них.

Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи у групах (НО1), для роботи в парах (Н02), (Н04), для самостійної роботи (Н03).

ХІД УРОКУ

І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

Greeting 1. Привітання.

Т: Good morning, everyone. I hope you are fine today. Ps: Good morning, teacher. We are fine, thank you. T: I'm glad to see you. Ps: We are glad to see you, too.

Aim Повідомлення теми та мети уроку.

T: Today we are continuing to speak about fast food restaurants and the food which is served there. You will read two different texts and exchange your opinions about them. At the end of the lesson you will write a letter and express your opinion about fast food.

3. Перевірка домашнього завдання.

1) РЗ, впр. 1 (с. 38). Учні ланцюжком читають речення з дієсловами у пасивному стані.

2) РЗ, впр. 2 (с. 39). Один з учнів читає текст листівки вголос, потім учні ланцюжком читають запитання вправи і відповіді на них. Учитель контролює правильність виконання завдань, виправляючи помилки (у разі їх наявності).

4. Уведення в іншомовну атмосферу.

Граматична гра «Make up a Sentence».

Учитель розкладає на столі два набори карток (НО,) текстом донизу. Клас розподіляється на дві команди, члени яких ланцюжком підходять до столу, беруть одну з карток, складають і записують на дошці речення з дієсловами у пасивному стані теперішнього часу з поданих слів. За кожне правильно записане речення надається один бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів.

Make up sentences using the Present Simple Passive-Tense.

The/knife/use/f or/cutting/and/chopping/food.

The/books/of/this/writer/read/all/over/the/world.

Where/this/book/publish?

How/that/salad/cook?

The/child/give/milk/every/morning.

She/not/of ten/invite/to/the/cafe.

Where/the/documents/keep?

How/often/the/flowers/water?

The/tourists/show/the/historical/places/of/our/city.

The/nurse/not/look/after/the/patients/well.

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

1. Подання текстів для читання. Впр. З (с. 88).

1) Pre-Reading Activity. Етап підготовки до читання.

Учні отримують картки (Н02) і протягом 1—2 хвилин виконують завдання спочатку самостійно, потім — у парах, ставлячи один одному запитання і записуючи відповіді. По закінченні роботи троє-четверо учнів порівнюють свої відповіді з відповідями співрозмовника перед класом.

Answer the questions and ask your partner. Compare the answers.

Questions

You

Your partner

Can you describe fast food as tasty/tasteless?

Can you describe fast food as healthy/unhealthy?

How often do you visit fast food restaurants?

What is your favourite fast food restaurant?

What food is your favourite one in fast food restaurants?

What fast food dishes do you hate?

2) Reading. Етап читання.

Учитель розподіляє тексти вправи між учнями. Учні самостійно читають їх протягом 2—3 хвилин.

3) Post-Reading Activity. Етап перевірки розуміння змісту текстів.

а) Учні в парах переказують зміст текстів за допомогою запитань вправи. Цо закінченні роботи учитель пропонує учням закрити підручники і роздає картки для

самостійної роботи (Н03) (тим, хто читав перший текст, — картки В, другий — картки А). Учні спочатку виконують завдання самостійно, потім уголос ланцюжком читають речення і визначають, відповідають вони змісту текстів чи ні. Учитель контролює правильність відповідей.

A. Decide if these sentences are true (T) or false (F).

  1. The prices in the Domashnia Kukhnia are high.
  2. A few people visit this restaurant during the day.
  3. The dishes in the Domashnia Kukhnia are of traditional Ukrainian kitchen.
  4. People of different tastes can enjoy the food in the restaurant.
  5. Only businessmen are able to visit this restaurant.

B. Decide if these sentences are true (T) or false (F).

  1. McDonald's is the world's largest fast food restaurant.
  2. A person dressed as a clown meets every customer of the restaurant.
  3. The food of high quality is not expensive at McDonald's.
  4. Children aren't allowed to visit McDonald's.
  5. You can also buy toys as well as food in McDonald's.

б) Переказ текстів. Четверо-п'ятеро учнів по черзі самостійно переказують тексти з опорою на запитання вправи. Учитель стежить за правильністю граматичної будови речень і послідовністю розповіді.

2. Розвиток умінь мовлення.

1) Впр. 4 (с. 90). Учні протягом 1—2 хвилин готують розповідь за завданням вправи. Потім троє-четверо з них висловлюють свої думки перед класом. Учитель контролює правильність граматичної будови речень.

2) Робота в парах. Учні отримують картки (Н04) і в парах складають діалоги за поданим завданням. По закінченні роботи дві-три пари інсценують діалоги перед класом.

A. Make up a dialogue.

You are planning your birthday party and you want to invite your friends to some fast food restaurant. Ask your friend what restaurant is better to choose and what food is served there.

B. Make up a dialogue.

Your friend is planning his/her birthday party and wants to invite his/her friends і to some fast food restaurant. Advise your friend what restaurant is better to choose and explain your choice. Tell your friend about food which is served there.

3. Розвиток навичок писемного мовлення. Впр. 5 (с. 90).

Один з учнів читає план, за яким необхідно написати листа, учитель коментує і пояснює його в разі необхідності. Потім учні самостійно письмово виконують завдання протягом 10 хвилин. По закінченні роботи троє-четверо учнів читають свої листи вголос. Ще 2—3 зошити учитель перевіряє вибірково.

ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання. РЗ, впр. 1, 2 (є. 39), письмово.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.

Бесіда з учнями. Т: Today we spoke about fast food restaurants. What other restaurants would you like to visit? Why? Учні ланцюжком відповідають на запитання вчителя.

Ресторани швидкого харчування. План-конспект уроку з англійської мови