Родинні традиції, План-конспект уроку з англійської мови

План-конспект уроку з англійської мови для учнів 7-х класів

Урок 21

Тема: 3 родиною та друзями

Підтема: Родинні традиції.

Мета: Повторити й закріпити лексику теми.

Тренувати учнів у вживанні граматичних часів дієслів. Продовжувати формувати навички діалогічного мовлення. Практикувати учнів у читанні. Розвивати навички письма.

Виховувати любов до своєї Вітчизни, почуття єдності і взаєморозуміння.

Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для роботи у групах (НО1), (Н02), (Н03).

ХІД УРОКУ

I. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ

1. Привітання.

Т: Good morning, everyone.- How are you?

Ps: Good morning, teacher. We are very well.

Aim 2. Повідомлення теми та мети уроку.

Т: During this lesson we are continuing to speak about some family traditions. We will discuss ways to spend free time with the whole family.

Check on Homework 3. Перевірка домашнього завдання.

1) РЗ, впр. 1 (с. 18).

Учні ланцюжком читають речення, які вони склали.

2) РЗ, впр. 2 (с. 19).

Учні ланцюжком читають міні-діалоги з обраними репліками.

3) РЗ, впр. З (с. 19).

Двоє-троє учнів читають свої міні-твори перед класом. Ще 3—4 зошити учитель перевіряє вибірково.

Warming up 4. Уведення в іншомовну атмосферу.

Робота у групах. Учитель розподіляє клас на групи по четверо учнів і роздає кожній з них по одній картці (НО). Учні протягом 5 хвилин обговорюють завдання, потім один-двоє представників від кожної групи повідомляють свої ідеї.

НО1:

A. You are going to spend Christmas with your family and relatives. Suggest your ideas about spending this holiday.

B. Your family is planning a summer rest. Suggest your ideas about spending summer holidays for the whole family.

С Your parents want to have a wonderful weekend. Give your ideas of a way to have a really good weekend.

D. You have got an idea to start a new tradition in your family. Give your ideas about what tradition to start and explain your choice.

II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ

Speaking 1. Розвиток умінь мовлення.

1) Впр. 4 (с. 42).

а) Учні у групах по четверо складають перелік родинних традицій, користуючись текстом впр. 2Ь (с. 40). По закінченні роботи представник групи, яка першою впоралась із завданням, зачитує перелік. Решта доповнюють його відповідь у-разі необхідності. Учитель контролює правильність виконання завдання.

б) Учні самостійно готують невеличку розповідь за поданим завданням. По закінченні роботи троє-четверо учнів виступають з розповідями перед класом.

2) Гра «Survey».

Клас розподіляється на групи по четверо—п'ятеро учнів, члени яких отримують по одній картці з набору (Н02) та опитують один одного. Потім учні узагальнюють інформацію, і по закінченні роботи представники від кожної групи повідомляють про результати опитування. Учитель стежить за правильністю граматичної будови речень.

Н02:

A. Ask your friends and find out who:

likes his/her family traditions;

doesn't want to change them.

B. Ask your friends and find out who:

prefers to spend his/her time with the family;

thinks that keeping family traditions is very important.

С Ask your friends and find out who:

thinks that people shouldn't follow any family traditions;

doesn't like to spend his/her free time with the family.

D. Ask your friends and find out who:

wants to change some family traditions;

thinks that children shouldn't follow the traditions of their parents.

Grammar Practice 2. Повторення граматичного матеріалу: часи дієслів.

1) Впр. 5 (с. 42).

Учні ланцюжком читають речення вправи, доповнюючи їх необхідною формою дієслова. Учитель контролює правильність відповідей.

2) Гра «Complete the Sentences».

Клас розподіляється на дві команди. Учитель розкладає два набори карток (НОд) на столі текстом донизу. Члени команд ланцюжком підходять до столу, беруть по одній картці та записують доповнене речення на дошці. За кожне правильно записане надається один бал. Перемагає команда, яка отримає більше балів.

Т: Put the verbs in brackets in the correct tense.

You always_______ (to plan) your holidays?

They _____________ (to have) supper when somebody _______________(to knock) at the door.

He ever______ (to see) this beautiful palace?

Where she ______________ (to spend) last holidays?

I _________ (to buy) the tickets before I _____________ (to see) you yesterday.

He ___________ (to speak) on the phone at the moment.

We _______________ (to come) into the room and _________ (to see) the present a few minutes ago.

The children ____________ (to pass) the exam tomorrow.

They already ___________________ (to finish) repairing the house.

What he _____________________ (to do) when I (to phone) you yesterday?

Reading 3. Подання діалогу для читання. Впр. 6 (с. 42).

1) Pre-Reading Activity. Етап підготовки до читання.

Т: Do you like to travel with your parents? What are the advantages/disadvantages of travelling with your family? What means of transport do you prefer while travelling? На кожне запитання відповідають по двоє-троє учнів.

2) Reading. Етап читання.

Дві-три пари учнів читають діалог за ролями.

3) Post-Reading Activity. Етап перевірки розуміння змісту діалогу.
Учні ланцюжком відповідають на запитання вчителя.

Т: Where is Alex? How is Alex going to travel around Australia next week? What is a motorhome? Would you like to travel by motorhome? Why? Why not?

Writing 4. Розвиток навичок писемного мовлення. Впр. 7 (с. 43).

Учні самостійно письмово виконують завдання вправи протягом 10 хвилин. По закінченні роботи двоє-троє учнів читають свої міні-твори перед класом.

III. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ

Homework 1. Домашнє завдання.

РЗ, впр. 1 (с. 19), 2 (с. 20), письмово.

Summarizing 2. Підведення підсумків уроку.

Т: Today we spoke about ways to spend free time with your families. What are your brightest memories about the time you spent with your family? When was it? Where was it? Would you like to return into that time? Учні відповідають на запитання вчителя.

PAGE \* MERGEFORMAT 1

Родинні традиції, План-конспект уроку з англійської мови