Розробки урокі з легкої атлетики


Урок - конспект

Фізичної кульутри у 8 класі

Мета: ознайомити учнів з теоретико - методичними знаннями: історія та відродження Олімпійських ігор; розвивати швидкість, спритність, координацію руху та швидкісно - силові якості; розвити дихальну серцево - систем системи та покращення психоемоційного стану. Свідомий інтерес до самостійних знань фізичною культурою; виховувати наполегливість, рішучість, упевненість у навичках і вміннях, дисциплінованість.

№ п/п

Зміст уроку

Дозування

Організаційно - методичні

Вказівки, терапевтичний ефект

1

2

3

4

І. Підготовча частина (12 хв.)

1

Шикування, привітання, повідомлення завдань уроку

1 хв

В шеренгу

2

Бесіда "Історія Олімпійських ігор"

2 хв

3

Спеціальні дихальні вправи. Дихання активізую чого типу

В. п. - стоячи

1- повільно зробити глибокий вдих і на 2-3 затримати дихання; 2- видихати повітря короткими і сильними поштовхами, склавши при цьому трубочкою

Дихати повільно і плавно, але без пауз всі цикли.

4

Організувальні вправи: повторити на місці, перешикування з однієї шеренги в дві та назад.

1 хв

Чітке виконання команд вчителя. виконувати рухи руками

5

Різновиди ходьби і бігу.

2 хв

Чітке виконання команд вчителя. стежити за диханням

6

Перешикування з колони по одному в колону по чотири

7

Загально розвивальні вправи без предметів

1. В п. - о. с.

1 - ліва рука вперед - вгору, права нога назад на носок;

2 - в. п., те саме іншою рукою.

2.В. П. - ноги нарізно, руки за спиною в замок.

1-нахилитися вліво, праву вгору, ліву за спину; 2-3-зробити два пружних нахили вліво; 4 - в. п. - те саме в інший бік.

3. В. а - ноги нарізно, руки на пояс.

1- поворот вліво, руки в сторони; 2 - в. п.; 3 - нахил уперед, руками торкнутися майданчика; 4 - в. п., та саме в інший бік.

4. В. п. - упор лежачи.

1- зігнуть руки, підняти ліву ногу назад; 2- в. п. те саме другою ногою

5. В. р. о. с.

1-3 - високий підскок на обох ногах, руки на поясі; 4 - в. п. дихальні вправи для відновлення.

6. В. п. - ноги нарізно. Руки в сторони.

1- мах лівою ногою, руки вліво; 2- в. п. те саме другою ногою.

6 хв

Чітке виконання команд учителя, правильна постава

8

Розподілити клас на три команди

Помічники учні спеціальної медичної групи

ІІ. Основна частина (28 хв)

1

4 хв

Дотримуватися правил техніки безпеки

2

4 хв

Правила ТБ

3

3 хв

Правила ТБ

4

Спеціальна дихальна вправа "Тонізуюче дихання"

В. а - стоячи з широко розпрямленими грудьми.

1- видихнути, потім виконати глибокий вдих, затримати дихання;

2- на затримці дихання витягнути вперед

30 с

Вправа виконується в інтервалі відпочинку. Добиватися максимального видиху.

5

Метання набивного м'яча "стоячи на колінах"

5 хв

Правила ТБ

6

Біг по сходам

4хв

Правила ТБ

7

Метання малого м'яча на дальність

4 хв

Правила ТБ

8

Перетягування каната

4 хв

Правила ТБ

ІІІ. Заключна частина (5 хв)

1

Спеціальна дихальна вправа

"Повне дихання" (заспокійливий тип)

В. п. - стоячи.

1- повільно виконати максимальний видих; 2- напругою вниз діафрагми випнути вперед живіт, настільки це можливо; 3- не зменшуючи величини випинання живота, зробити повільний вдих, розширюючи грудну клітку послідовно за рахунок середніх, верхніх ребер, підводячи плечі й ключицю; 4 - на вдиху затримати дихання і тягнути живіт; 5- не розслабляючи діафрагму, зробити повільний видих

2 хв

Тренуя здібність до релаксації та гіпоксичну стійкість. Виконувати плавно без ривків. Ефект: знімає стомлення і стимулює розумову працездатність.

2

Підбиття підсумків уроків. Нагородження переможців. Відзначити учнів, які досягли кращих результатів в особистому заліку.

2 хв

Підбиття підсумків змагання в конкурсних вправах.

3

Домашнє завдання

30 сек

Повільний біг

(10 хв), стрибки зі скакалкою (5 х 50 р) Виконувати дихальні вправи.

4

Вимірювання пульсу за 10 сек. Організований вихід зі спортивного майданчика.

30 сек

План конспект уроку в 6 класі

Завдання: навчити розбігу з низького старту, біг на 30 м.;удосконалення техніки метання малого м'яча з розбігу способом „із-за спини через плече".

Місце проведення: спортмайданчик школи. і

Інвентар: секундомір, прапорці, кеглі, м'ячі малі, м'ячі баскетбольні, свисток.

Зміст уроку

Дозування

Методичні звертання

1

2

3

4

І

Підготовча частина

13-15хв.

Шикування, завдання уроку. Виконання стройових вправ.

0,5-1хв.

Голова прямо, плечі підтягнуті. Не відкидати ногу під час поворотів.

Ходьба на місці й у русі. Ходьба в чергуванні з бігом на носках, п'ятках, приставними кроками, схресно, з високим підніманням стегна, із за хльостом, біг із підскоками

2.5-3хв.

Не нахиляти голову. Не опускати плечі. Всі вправи робити носках.

Загально розвивальні вправи в русі по колу:

1. В. п. -руки в сторони, пальці стиснути в кулаки.

1-прямі руки схрещуються перед грудьми.

2-в. п. ;

3-4 повторюється

8-10разів

Робити вправи з силою. Руки прямі

2.В. п - ліва рука в горі, права внизу.

1.- ліву і праву руки підвести ривком за спину. На кожен рахунок змінне положення рук.

8-10разів

Руки в ліктях не згинати Робити з силою.

3.В. п - руки в сторони, пальці стиснуті в кулаки.

1- випад лівою ногою, поворот тулуба і рук в бік випади.

2- В. п.

3.- випад праворуч, поворот тулуба і рук в бік випаду.

4- в. п.

5 - загально розвиваючі вправи біля лабіринту.

8-10разів

Випад робити не глибокий.

Поворот подалі.

4. В. п - упор лежачи за верхню трубу.

1 - з силою відштовхуємося і робимо хлопок у долоні;

2-В. п.

10 разів

Не згинати ноги в тазовому суглобі.

5.В. п.-ліву ногу на нижній трубі лабіринту, права позаду в опорі.

1,2,3,4, - випади вперед, руки на коліна, на наступні чотири рахунки зміна положення ніг.

По дві серії на кожну ногу

Добре прогнутися у спині.

6.В. п - взятись руками за верхню трубу лабіринту

1 - поштовхом двох ніг одночасно вистрибнути на нижню трубу

10 разів

Стрибки тільки з двох ніг

7. В. п. - упор на нижній трубі ногами і на верхній руками.

1-присісти - руки не згинати;

2-в. п.

10разів

Руки не згинати

8.В. п. - права рука вгорі, ліва за спиною

1,2 - нахилитися вліво;

3,4 - нахилитися вправою

6-8разів

Не нахилятися вперед

ІІ

Основна частина

25-27хв.

1. Вчити розбігу з низького старту

Неправильне положення стоп відносно стартової лінії. Широка постановка рук, опора на долоні. Неправильне розміщення ваги тіла. Запізнення або випередження команди "Старт"

1. Групове виконання команди "На старт!", "Увага!", "марш!"

7-8хв.

2. Повторене про бігання відрізків 20 м (з низького старту)

2-3 рази

3. Біг 30 м на результат

1 раз

2. Удосконалення техніки метання малого м'яча з розбігу на дальність способом "із - за спини через плече"

10хв.

Прискорити рух у у "схресному кроці", не пропускати паузи перед кидком. Нечіткий "схресний крок" в ритмі кидкових кроків. Невміння погоджувати відвенення руки з м'ячем у в. п. для кидка з кидковим кроком

1. Імітація метання з одного кроку і трьох

2-3 хв

2. Метання м'яча з одного кроку

2 хв

3. Метання м'яча з трьох кроків і більше кроків

5 хв

3. Рухливі ігри, естафети

9 хв

Розвивати спритність рухів у грі. Не пускати рук.

1. Рухлива гра "Білі ведмеді"

4 хв

2. Лінійна естафета "Перенесення кеглів"

2 хв

3. Естафета "Локомотив"

1,5 хв

4. Естафета з елементами баскетболу

1,5 хв

ІІІ

Заключна частина

3-5 хв

Шикування, повільна ходьба з уповільненням темпу руху під команду

Підбиття підсумків уроку. Завдання додому: імітація метання з одного кроку і трьох.

Конспект -план уроку з елементами техніки гри у футбол

Для 7- го класу

Мета: вироблення навичок ведення м'яча внутрішньою та зовнішньою частиною стопи, по м'ячу, що котиться, зупинки м'яча підошвою; сприяти зміцненню здоров'я учнів, розвитку основних фізичних якостей засобами фізичних вправ, ігор та естафет.

Завдання: удосконалювати вміння вести м'яч зовнішньою частинами стопи;навчити виконувати удар по воротах внутрішньою частиною підйому м'ячем, що котиться ;повторити техніку зупинки м'яча підошвою з подальшою передачею м'яча внутрішньою частиною стопи; сприяти вихованню морально-вольових якостей; сили волі, витримки, самовладання, дисциплінованості, сміливості, взаємовиручки, дружби; комплексному розвитку фізичних якостей засобами фізичних вправ, ігор та естафет, а також зміцненню здоров'я учнів; розвивати м'язову систему.

Місце проведення: спортивний зал або майданчик на вулиці.

Інвентар: футбольні м'ячі (15 шт.), фішки (8 шт.).

Зміст завдання

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

1

2

3

4

1

І. Підготовча частина

Шикування. Рапорт. Привітання. Постановка завдань уроку

12 хв

30 с

Перевірити наявність спортивної форми

2

Правила поведінки та техніки безпеки під час виконання фізичних вправ

30 с

Виконувати вправи тільки під контролем вчителя

3

Частота серцевих скорочень за 10 с

15 с

Готовність учнів

4

Стройові вправи : повороти на місці, перешикування з однієї шеренги у дві і навпаки. Вправи на увагу : на рахунок 8-10-12

45 с

Повороти виконувати чітко

5

Різновиди ходьби та бігу:

А) ходьба звичайна, на носках - руки вгору, на п'ятках - руки на голову, на зовнішньому, внутрішньому боці стопи;

Б) розминочний біг

-біг "противоходом";

-біг по лініям розмітки;

В)спеціальні бігові вправи футболіста:

-біг з підніманням стегна;

-біг із закиданням гомілок назад;

-біг стрибкоподібний;

-біз з прискорюванням із змагальним завданням;

30 с

2 хв

20 с

20 с

5 с

5 с

10 с

10 хв

1 хв

Руки вгору тримати рівно, притиснути до голови

Стежити за диханням

Приймання прямого кута стегнами. Стежити за роботою рук

6

Вправи на відновлення дихання:

На рахунок 1-2- руки вгору ( вдих);

На рахунок 3-4- руки вниз (видих)

5-6 повт.

30 с.

Вправи виконувати у русі в колону по одному

7

Загально розвивальні вправи з футбольними м'ячами

А) перешикування з колони по одному в колону по чотири;

Б)в. п.- ос - руки з м'ячем униз:

-на 1- руки вперед;

-на 2- руки вгору, піднятися на-вшпиньки;

-на 3- руки вперед;

- на 4-в. п

В) в. п - о. с. руки з м'ячем опущені:

На 1 - руки вгору прогнувшись, ліва нога на носок назад;

На 2- в. п.

На 3-4 те саме з другої ноги;

Г)в. п. - руки з м'ячем підняті;

На 1-2- нахил тулуба ліворуч;

На 3- 4- нахил тулуба праворуч;

Д) в. п - руки з м'ячем за спиною:

На 1 - нахил, тулуба вперед - руки з м'ячем угору;

На 2 - в. п.;

На 3 - 4- те саме;

Е) підкидання м'яча вгору, в бік з різних вихідних положень та ловіння м'яча

20 с

5 - 6 п..

5 - 6 п..

5 - 6 п..

5 - 6 п..

5 - 6 п..

В колону по чотири: ліворуч, праворуч - "Руш". Проходячи повз лави, взяти м'яч, руки прямі.

8

Частота серцевих скорочень за 10 с.

15 с.

12 уд. х 6 = 126 уд./хв..

1

ІІ. Основна частина.

Удосконалювати вміння вести м'яч зовнішньою та внутрішньою частинами стопи:

А) ведення м'яча лівою, правою ногою зі зміною місць;

Б)ведення м'яча одночасно лівою, правою ногою назустріч партнеру

28 хв.

3 хв.

3 хв.

По черзі змінювати ноги ( в одному напрямку ведення лівою, в іншому правою ногою)

М'яч якомога частіше перекидати з ноги на ногу

2

Навчити виконувати удар по воротах внутрішньою части-ною підйому по м'ячем, що котиться:

А) м'яч, поданий з руки, повернути партнеру одним дотиком;

Б) м'яч подається через низ на межі штрафного майдан-чика, гравець з набігу намагається пробити по воротах внутрі-шньою частиною підйому.

3хв

6 хв

Вправу робити зі зміною місць (зміну робити з прискоренням)

3

Сприяти розвитку швидкісно - силових якостей з ударами по воротах вивченими способами.

3 хв

Виконувати, "чов-никовий" біг 4-10 раз

4

Гра у гандбол

7 хв

Кидки по воротах робити забороняється.

ЧСС за 1 хвилину. Частота серцевих скорочень

15 с

Стежити за навантаженням

ІІІ. Заключна частина

Біг звичайний Перехід на ходьбу Підбити підсумки уроку Провести оцінювання Домашнє завдання Правила поведінки при виходу зі залу

Самостійну рухатись по одному.

Перевірка відновлення.

Вправи виконувати як з партнером, так і самостійно

Конспект уроку з фізичної кульутри

9 клас

Завдання уроку

1.Удосконалювати техніку перегонів по дистанції.

2.Повторити техніку естафетного бігу.

3.Сприяти розвитку витривалості.

4.Виховувати основи здорового способу життя й безпеки життєдіяльності.

Місце проведення: стадіон.

Інвентар: свисток, прапорці.

З/п

Зміст заняття

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

1

2

3

4

І. Підготовча частина уроку

14 - 15 хв.

1

Шикування

1 хв

2

Повідомлення завдань заняття

1 хв.

3

Вимір ЧСС

15 х 4

4

Стройові вправи

30 р.

Повороти на місці

5

Ходьба

- на носках;

- на зовнішньому боці стопи;

- на внутрішньому боці стопи;

- перекатом з п´ятки на носок;

- прикорена.

15 м.

20 м.

20 м.

10 м.

20 м.

Руки на поясі;

Руки на пояс;

Руки за спину

Руки зігнуті в ліктях

6

Біг звичайний

1

Дихання рівномірне

7

Ходьба

- прискорена

- звичайна

20 м.

20 м.

8

Вправи в русі

1.В. п- кисті в "замок" біля грудей

1- руки вперед;

2 - руки до грудей;

3 - руки вгору;

4 - В. п.

4 - 6 р.

Спину тримати рівно

2.В. п-руки до плечей.

2-3-4-колові обертання вперед

2-3-4-колові обертання назад

4 - 6 р.

Зберігати правильне положення тіла.

3.В. п- руки на пояс.

1 - нахил тулуба вперед;

2 - в. п.

3 - нахил тулуба назад;

4 - В. п.

4 - 6 р.

Ноги в колінах не згинати.

4.На кожен крок випад вперед.

1- випад правою ногою ;

2- приставити ногу;

3 - випад лівою ногою;

4 - приставиьи ногу

4 - 6 р.

Руки на коліна.

9

Вправи на місці з опорою

1.Стоячи правим боком до опори

- махи лівою ногою вперед;

- махи лівою ногою вбік.

8 - 10 р.

8 - 10 р.

2.Стоячи лівим боком до опори:

- махи правою ногою вперед;

- махи правою ногобю вбік.

8 - 10 р.

8 - 10 р.

Опорну й махову ногу в коліні не згинати

3.В. п - стоячи обличчям до опори

- махи назад по черзі лівою й правою ногою

8 - 10 р.

Махову ногу не згинати

4. В. п. - права нога на опорі:

1 - нахил тулуба до лівої ноги

8 - 10 р.

2- в. п.

3 - нахил тулуба о правої ноги

4 - в. п.

5- в. п стоячи обличчям до упора і тримаючись за неї руками, іметація перегонів не відриваючи носків від землі.

6 - 8 р.

Носки ніг від землі не відривати

6 - згинання рук від опори

15 р

Тулуб тримати рівно

7 - стрибки в опорі:

- із глибокого присіду

- звичайні

10 р

15 р

4-5 р.

Підстрибувати як найвище

10

Вимір ЧСС

15х4

ІІ. Заключна частина

11

Ходьба із перекатом з п'ятки на носок

Ходьба із глибоким вдихом і видихом

10 м

Руки на поясі

12

Шикування в одну шеренгу

1 хв

13

Підбиття підсумків уроку

6 хв

14

Домашнє завдання:

Передача естафетної полочки

6 хв

15

Організований вихід

Стрибки у довжину з розбІгу

Урок фізкультури, 10-й клас(дівчата)

Мета:Вивчити рухи у повороті під час стрибка в довжину "прогнувшись"; повторити техніку метання та правила змагань з метання гранати (500 г); оцінити рівень засвоєння теми "Біг на короткі дистанції" (100 м); виховувати справедливість і точність в оцінюванні учнями один одного, наполегливість та силу волі під час виконання вправ на розвиток фізичних якостей; сприяння розвитку швидконо-силових якостей для метання гранати, загальному зміцненню організму учнів, загартуванню, адаптації до несприятливих умов зовнішнього середовища.

Хід уроку

Пп

Зміст уроку(засоби)

Дозуван-

Ня

Організаційні

Вказівки

Методичні вказівки

1

2

3

4

5

1.Підготовча частина (10 хв)

1

Організаційна частина;

- шикування;

- рапорт чергового;

- перевірка готовності;

- повідомлення завдань

2 хв.

Шикування в одну шеренгу

Словесні методи:

-команди;

Розпорядження;

Повідомлення;

Зауваження;

Мотивування.

1

2

3

4

5

2

Вибіркове опитування:

Послідовість дій спортсмена під час змагань(розминка: загальна та спеціальна;власне змагання: старт, стартовий розбіг, біг по дистанції, фінішування(можливі помилки); порядок визнання переможців

2 хв.

Учень, який відповідає, виходить із строю на 3 кроки і повертається обличям до строю

Усне опитування

3

Стройові вправи:

- стойовий крок на місці;

- ходьба в шеренці;

- повороти в русі праворуч, ліворуч, кругом

1 хв.

Команди може подавати вчитель або один учитель( за вибором учителя)

Фронтальний метод.

Команди :" На місці кроком-рух!", "Прямо!","Ліворуч!","Право руч","Кругом-руш!"

4

Розминка бігунів на короткі дистанції:

-загальна розвинка;

- спеціальна розминка

5 хв.

Учні виконують самостійно, оцінюючи: перший-другого, другий, третього і т. д.,останій першого

Взаємооцінювання

( самостійна робота)

ІІ. Основна частина ( 32 хв.)

1

Навчальний норматив

з бігу на 100 м

5 хв

Звільнені учні організують суддівство та підготовку місця знань

Змагальний метод.

2

Навчання рухів у повітрі під час стрибка у довжину з розбігу "прогнувшись".

- стрибок вгору, прогнувшись, поштовхом двох ніг з м´яким приземленням;

- те саме, але поштовхом однієї і махом іншої з приземленням на дві ноги;

- те саме з кроку(двох, чотирьох, шести, восьми)

- стрибок у довжину"прогнувшись"

9 хв.

3 - 4 рази

3 - 4 разиї

6 - 8 рази

4 - 5 рази

Учні шикуються в шеренгу.

Виправлення помилок за допомогою спеціальних вправ

Фронтальний метод.

Роздільний метод навчання

Потовий метод

3

Підготовка до здачі нормативу з метання гранати ( 500 г)

- метання гранати ( 700 г)з місця, ноги паралнльно, одна рука вперед, інша - з гранатою - вгору;

- те саме, одна рука з гранатою вгору, протале-жна нога виставлена вперед;

- те саме з в. п. рука з гранатою назад, одно-йменна нога трохи зігнута боком у напрямку метання, протилежна рука перед грудьми;

- те саме із хресного кроку;

- метання з місця ( з 2,4,6.8 кроків) після кидкових кроків

5 хв.

2 - 3 рази

2 - 3 рази

2 - 3 рази

2 - 3 рази

2 - 3 рази

Почерговий спосіб виконання. Стежити, щоб у зоні метань нікого не було; учні йдуть за гранатами тільки за командою вчителя

Рука з гранатою рухається ліктем уперед, граната проходить над плечом суглобом і випускається в найвищій точці з максимальним прискоренням.

4

Вправи на розвиток сили м'язів рук і живота.

1.Кидки набивного м'яча з-за голови.

2.Підтягування з вису, лежачи.

3.Віджимання від опори.

4.Пінімання тулуба з положення лежачи, руки за головою

2 15 разів

2 15 разів

1 хв

Учні діляться на три відділення й займаються коловим способом тренування

Колове тренування

5

Рівномірний біг

5 хв.

ЧСС - 130/110 уд/хв

Фронтальний метод;рівномірний метод

6

Вправи на гнучкість, розслаблення, відновлення

1.Нахили тулуба, ноги нарізно.

2.Випади з похитуванням, збільшуючи відстань між ногами до положення "шпагат - мостик" з допомогою

3 хв.

Учні розміщуються колом.

У перервах між вправами ходьба із потрушуванням рук та ніг.

ІІІ. Заключна частина ( 3 хв.)

1

Підбиття підсумків уроку: оцінки, зауваження.

2 хв.

Учні шикуються у шеренгу.

Словесні методи.

2

Домашнє завдання:

Спеціальні вправи для метань, вправи на розвиток швидкісно - силових якостей,

Підготуватися до здачі нормативу з метання гранати ( 500г )

1 хв.

Стрибки у висоту способом "Переступання"

Урок фізкультури, 5 - й клас

Мета: ознайомити з технікою стрибка у висоту способом "Переступання"; розвивати швидкісно - силові якості; виховувати почуття поваги до суперника, вміння прийти на допомогу.

Обладнання: гімнастичні мати (12 шт.), шведська стінка (13 шт.) стійка для стрибків (3 шт.), планка для стрибків (2 шт.), волейбольний м'яч, канат (завдовжки 2,5 м), магнітофон.

Наочність: плакат "Виконання стрибку у висоту способом "переступання".

Тип уроку: засвоєння знань, умінь і навичок.

Місце проведення: спортивний зал.

Хід уроку

№ з/п

Зміст

Дозува-ння

Організаційно - методичні вказівки

І. Підготовча частина (12 хв)

1

Шикування, рапорт, повідомлення завдання уроку

1 хв

Звернути увагу на відповідність одягу

2

Різновиди ходьби, бігу

1 хв

Біг у колоні по одному.

3

Комплекс вправ ритмічної гімнастики

1. В. п. - стійка "ноги нарізно", руки до плечей

2. В. п. - о. с., руки вгору над головою.

3.В. п - о с., ноги нарізно, руки вгору

4. В. п. - о с., ноги нарізно

5. В. п. - о с, руки вперед-униз

6. В. п. - о. с., ноги нарізно, руки - назад у замок

7.В. п. - о. с.,руки вперед

7 хв

4 рази

10 с

4 рази

8 разів

4 рази

10 с

Музичний супровід за вибором вчителя.

Темп середній

Темп середній

Темп середній

Темп середній

П'яти від підлоги не відривати.

Темп швидкий

4

Дихальні вправи (за методом А. Стерельнікової)

1 хв

Темп середній

5

Спеціальні вправи

1. В. п. - о. с., обличчям до шведської стінки.

2 хв

10-15 разів до кожної ноги

Ноги в колінах не згинати.

П/п

Зміст

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

2. В. п. - о. с., руки вгору.

1-присісти, обійнявши руками коліна; 2-в. п. вистрибуванням

20 разів

На 1- вдих, на 2- видих

ІІ. Основна частина (30 хв)

1

Стрибки у висоту

1. З кількох кроків розбігу підбираємо поштовхові ногу. Для стрибка "переступанням" досить 8 кроків. Кроки виконують м'яко, ногу ставлять на підлогу загрібаючим рухом. Руки рухаються так само, як під час бігу. Тулуб нахилено вперед

24 хв

Демонстрація учителем, пояснення, повторення вправи підготовленим учнем

2

Рухливі ігри

    "Чехарда" "Вудочка"

5 хв

3

Чергування напруження та розслаблення м'язів (релаксація)

Вправа "Тягнути канат"

1 хв

Індивідуальна програма "Екологія в системі фізичної культури"

ІІІ. Заключна частина (3 хв)

1

Шикування в шеренгу по одному

30 с

2

Підбиття підсумків уроку

2 хв

3

Домашнє завдання

30 с

Стрибки на місці 1 хв 5 разів