План-конспект урока Розмітка тонкого листового металу

План-конспект урока Розмітка тонкого листового металу

Міністерство освіти України

Криворізький державний педагогічний університет

Індустріаліно-педагогічний факультет

План - коспект уроку з теми:

Розмітка тонкого листового металу

Розробив: ст.гр.ТПІА-00-1

Кривов Д.Л.

Перевірила: Гура Л.В.

Кривий Ріг

2004

Урок№ 1 клас 5-а

дата: 25.02.2004

Тема: ромітка тонкого листового металу.

Мета:

Дидактична: дати основні поняття про розмітку та види інструментів для

розмітки.

Виховна: виховати у дітей працелюбність та уважність.

Розвиваюча: розвинути у дітей просторове уявлення.

Міжпредметні зв’зки: з геометрією, кресленням, малюванням, фізикою.

Наочність: плакати.

Об’кт праці: розгортка коробки.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

І. Організаційний момент:

Я запрою учнів до класу, відмічаю відсутніх і перевіряю підготовку

класу до заняття: щоденники, зошити, олівець, ручку, спнцодяг.

ІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу:

Повторення раніше вивченого матеріалу розпочинаю з роздачі дидатичних

карток для проведення фронтального опитування учнів. Роздаю 50-70% карток

учням, з іншими працюю в усній формі. Для цього виношу на опитування такі

питання:

Чому метал нагрівають перед прокаткою?

Які види тонкого листового метулу ви знаєте?

Який листовий метал називають жестю?

Де використовують тонкий листовий метал?

ІІІ. Мотивації і актуалізації

Від того, наскільки точно буде виконана розмітка, залежить якість

деталі і кількість видходів.

ІV. Викладання нового матеріалу.

Переходжу безпосередньо до викладання нового матеріалу.

Розміткою називається нанесення на обробляєму деталь або заготовку

так званих розміточних рисок, які і визначають контури деталі, або місця,

яке потрібно обробити.

Основне призначення розмітки заключається в указанні границь, до яких

потрібно обробляти заготовку.

Інстументи для зозмітки: слюсарна лінійка, чертилка, циркулі зі

знімними ніжками, транспортир і т.д.

Основною відмінністю від розмітки по дереву є те, що малюнок,

нанесений на сталь олівцем не залишається, а тому використовується

чертилка.

Правильне тримання чертилки:

IV. Закріплення вивченого матеріалу:

Для закріплення вивченого матеріалу ставлю такі питання:

Що називається розміткою?

Які інструменти для розмітки ви знаєте?

Чим відрізняється розмітка по металу від розмітки по дереву?

V. Практична робота:

а) Вступний інструктаж:

У вступному інструктажі нагадую дітям про типи ліній і првила їх

застосування.

б) Поточний інструктаж:

Під час роботи обходжу робочі місця, звертаю увагу на робочу позу,

правильним застосуванням інструменту і т.д.

Якщо більшість учнів допускає помилки у виконанні роботи, зупиняю

робочий процес і проводжу ще один інструктаж.

в) Зеключний інструктаж:

Проводжу ануліз виконаної роботи, висталляю оцінки.

VI. домашнє завдання.

Виконати розгортку з картону.